سومین نشست هم اندیشی علمای  سه شهرستان(سراوان ، سیب وسوران ، مهرستان ) شهریورماه  سال ۱۳۹۵ ه ش

به گزارش مدرسه دارالقرآن سراوان  بعد ازظهرروز پنجشنبه مورخه ۴ شهریور سال ۱۳۹۵ ه ش سومین و بزرگترین نشست هم اندیشی علما ، مدیران ومسئولین مدارس ، مدرسین حوزه های علمیه ،  ائمه جمعه وجماعات  درسالن اجتماعات مدرسه اشاعه التوحید شهر سراوان برگزار گردید.

این نشست با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاری یحیی از مدرسین این حوزه علمیه آغاز گردید.  در ادامه مولانا محمد امین حسین بر ضمن خوش آمد گویی وخیر مقدم به جمع حاضر اهداف این نشست را برشمرده وچند مورد از اسباب ترقی حوزه  های  علیمه  را  ایراد فرمودند.

مولانا محمد دهقان  معاونت محترم حوزه علمیه عین العلوم گشت: نیز نقش عملی مدرسین را برای طلاب تأثیر گذار دانسته وفرمودند: طلاب همان طوری عمل میکنند که اساتیدشان عمل میکنند . ونکاتی را  در موضوع تعلیم وتعلم وآداب فراگیری آن بر شمردند.  وفرمودند:مقام علما واقعاً رفیع است؛ زیرا انبیاء علیهم الصلاه والسلام را خداوند متعال مبلغ و مدرس قرار داد که بالاترین صفت نزد خداوند متعال، صفت علم است. علم باید با عمل همراه باشد. سعی ما باید این باشد که کوتاهی هایی را که در عمل داریم، از خود دور کنیم و درد طالب را احساس کنیم که او چه دردی دارد و به چه هدفی بدینجا آمده است.

مولانا عبدالواحد قلندرزهی مدیریت مرکز علوم قرآنی سوران بعد از تقدیر و تشکر، حضرت شیخ الحدیث را روح جلسه دانست.

وی نسبت به اجرایی کردن مصوبات این جلسات تأکید کرد و هدف از این جلسات رشد مکاتب و مدارس است و چه زیباست که بعد از این جلسات مسجدی صاحب امام شود یا مکتبی دارای مدرس گردد.

هر گاه عالم خود را درویش تلقی کند، پیشرفت می کند و هرگاه خود را سلطان تلقی کند، خطرناک می شود و جمع و جور کردنش مشکل است؛ به قول سعدی: ده درویش در گلیمی بخسبند و دو پادشاه در اقلیمی نگنجند

از سخنرانان ویژه این نشست ، حضرت مولانا مفتی  محمد قاسم قاسمی دبیر بخشهای تخصصی دارالعلوم مکی زاهدان  بودند. مولانا قاسمی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این نشست – علماء را قلب تپنده جامعه دانسته وحیات معنوی جامعه را موافق با حیات معنوی وفکری علما  دانستند وتوصیه به تلاوت کثیر، ذکر کثیر، دعای کثیر  نمودند وفرمودند:. فرصتها نعمت اند که هر کس قدرشان را نمی داند. انسانهای خوب و والا نعمتهای بزرگ و فرصتهای بزرگی هستند. فراغ و صحت فرصت هستند، انسانی که دلش از غم دین مملو است و پر از راهکار است. اینها همه نعمت اند…

یکی از برنامه های این نشست کارگذاری مدیران ومسئولین مدارس ومکاتب بود که هریکی به نوبه خویش گزارش خود را در جمع حاضر ارائه دادند. و پیشنهادات ، راهکارهای ترقی حوزه های علمیه را بر شمردند.

درپایان حضرت شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور دامت برکاتهم  استاذ العلماء از  برگزار کنندگان ومیزبانان این نشست کمال تشکر خویش را مبذول داشتند.  واز ارائه کارگزاریهای مدیران ومسئولین مدارس ومکاتب از سه شهرستان بسیار خوشحال شدند.

البته تأکید نمودند علماء نباید به آموزش چند نفر در حوزه های علمیه اکتفا نموده وخوشحال باشند بلکه علماء  فکری برای تربیت دانش آموزان ، دانشجویان واقشار مختلف جامعه داشته باشند وفردای قیامت اگر سوال کرده شود برای دین چه کرده اید چه جوابی خواهیم داشت .

در پایان مولانا مفتی محمد ذکریا دهواری مسئول دارالإفتای گشت ، نتایج این نشست را به جمع حاضر ارائه دادند وجلسه بعدی اجتماع علمای سه شهرستان که هر چهار ماه  برگزار میگردد نیز با مشوره وصلاح حضرت شیخ الحدیث به اطلاع علماء رسانیده خواهد شد کجا وچه وقت برگزار خواهد شد. واین نشست بزرگ با دعای پر فیض مولانا محمد دهقان به پایان رسید.

ودر ضمن مولانا عتیق العالم بارکزهی مدیریت مدرسه اشاعه التوحید سراوان ضمن تشکر از حضور گرم وصمیمی علماء ومدعوین این نشست مراتب خوشحالی خود وهمکاران خویش را اعلان نمودند. وشرکت کنندگان جهت صرف شام که از طرف این حوزه تدارک دیده  شده بود تشریف بردند .

گزارش : ابوعدنان مولوی حبیب الله سپاهی مدرس  مدرسه دارالقرآن سراوان ۴شهریور ماه سال ۱۳۹۵ ه ش

 

photo_2016-08-26_19-39-07photo_2016-08-26_19-39-20photo_2016-08-26_19-38-52photo_2016-08-26_19-38-38

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی