شیخ الحدیث مولانا محمّد یوسف حسین پور مدیریت عین العلوم گشت در بیستیمن گردهمایی ائمه‌ی جمعه، جماعات و مدیران و مدرسین مدارس سراوانِ بزرگ که روز چهارشنبه (۱۰/ ۱۰/ ۹۳) در سالن اداره‌ی ارشاد سراوان برگزار گردید، گفت: به جای جشن گرفتن میلاد النبی و اظهار شادمانی، به مطالعه سیرت پیامبر صلی الله علیه وسلم رو بیاوریم و سیرت ایشان را در زندگی خود پیاده نماییم و با خرافات و خشونتها مبارزه کنیم.

ایشان با توجه به قرار گرفتن در آستانه‌ی میلاد جناب نبی اکرم صلى الله علیه وسلم فرمود: یقینی است که تولد آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم با توجه به آن نعمت عظمایی که هست، موجب شادمانی و سرور ما قرار می‌گیرد. متأسفانه جلسه‌های شادمانی و سرور در این زمانه به جای این‌که اسوه‌ی آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم را در نظر بگیریم و زندگی ایشان را دنبال کنیم، بسا اوقات به وسیله‌ی مسلمانان جهان به صورتی در می‌آید که موجب ناراحتی قلب مبارک آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم قرار می‌گیرد. آن روش‌هایی که در غرب و جاهای دیگر به وسیله‌ی اظهار سروری که با فسق و فجور و… توأم و همراه قرار می‌گیرند و گاهی ما مسلمانان هم این‌گونه سرور و خوشی و شادمانی را اظهار می‌کنیم موجب رنجش قلب مبارک آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم قرار می‌گیرند.

مدیریت عین العلوم گشت افزود: لذا مناسب است ما سیرت جناب نبی اکرم صلى الله علیه وسلم را درست مطالعه نماییم و مردم را راهنمایی کنیم که مسرت‌ها و شادی‌هایشان را طوری انجام دهند که با سیره‌ی آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم درست در بیایند. ما باید زندگی آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم را در هر شعبه و زاویه و در هر شئونی دنبال کنیم که با زندگی آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم وفق پیدا کند و بتوانیم زندگی ایشان را در جامعه‌ی خودمان پیاده کنیم و رفتارمان واقعاً با زندگی آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم مطابق و درست در بیاید. بنابراین باید از خرافه گویی‌ها، رسوم بی جا، خشونت‌ها و شدت‌ها و… پرهیز واقعی و کاملی انجام بگیرد.

شیخ الحدیث مولانا حسین پور به اهمیتِ درست نشان دادن سیره‌ی پیامبر صلى الله علیه وسلم پرداخت و گفت: ما باید به گونه‌ای زندگی آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم را نمایان کنیم که کفار تحت تأثیر قرار گرفته و به طرف اسلام و مسلمین رو بیاورند نه این‌که حرکت‌های ما موجب نفرت و دوری از اسلام قرار بگیرند؛ آن‌حضرت صلى الله علیه وسلم به ما توصیه فرموده است که: «بُعِثْتُم مُیَسِّریْنَ»؛ الله تعالى شما را بعثتی داده که سهولت و ارزانی را به مردم نشان بدهید، «وَمَا بُعِثْتُم مُعَسِّرِیْنَ»؛ از شما عُسر و تنگی و شدت پیش نیاید. لهٰذا شما عزیزان اهل علم سعی کنید که این زندگی و دینداریتان مختص به خودتان نباشد و باید بتواند با لباس تقوا، ورع و پرهیزگاریِ خود جامعه را هم متحول بگردانید و تحول درستی در جامعه پدید بیاورید که جامعه هم بدین سو حرکت کند. از خداوند متعال خواستارم علما را به طور صحیح و درست جانشینی و خلافت جناب نبی اکرم صلى الله علیه وسلم عنایت فرماید که زندگی آنان سبب تحول در جامعه‌ی جهانی قرار گیرد.

منبع: سایت رسمی شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور

  1. davmic

    باسلام
    به این سایت سر بزنید ضرر نمی کنید
    http://www.masaf.ir

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی