شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم امروز نماز جمعه زاهدان، ضمن اظهار تأسف از «قتل‌عام زنان و کودکان» در سوریه، ادعای قدرت‌های منطقه در “مبارزه با تروریسم” را «ریاکارانه» و «پوششی برای اهداف نامشروع‌شان» دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید با اشاره به اوضاع بحرانی خاورمیانه، اظهار داشتند: در خاورمیانه، به‌ویژه در کشورهای اسلامی، مسلمانان با چنان شرایط دشوار و رقت‌باری مواجه هستند که می‌طلبد انسان از شدت آنها خون گریه کند. مسلمانانی که از کشورهای خودشان آواره شده و به کشورهای اروپایی پناه برده‌اند در معرض خطر تغییر عقیده و مسیحی‌شدن قرار دارند.
ایشان ادامه دادند: در شرایط کنونی مردم سوریه توسط سلاح‌های مدرن و پیشرفته‌ی قدرت‌های استعماری قتل‌عام می‌شوند. در شهرهای سوریه به‌ویژه شهر «حلب» صحنه‌های بسیار دلخراشی اتفاق می‌افتند. قدرت‌های غرب و شرق به بهانه‌ی «مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم» با استفاده از سلاح‌های غیرمجاز هزاران تن از مردم بی‌گناه اعم از زن و کودک را قتل‌عام می‌کنند.
عالِم برجسته‌ی اهل‌سنت کشور تصریح کردند: ادعای قدرت‌‌ها در “مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم”، ادعایی دروغ و ریاکارانه است. آنان با این ادعا را پوششی برای اهداف پنهان و نامشروع خودشان قرار داده‌اند. این قدرت‌ها بین مسلمانان اختلافات فرقه‌ای و مذهبی به‌وجود آورده‌اند و کشورهای اسلامی و ملت‌ها را با یکدیگر درگیر کرده‌اند. هدف این‌ها تثبیت سلطه‌ در منطقه و تأمین امنیت اسرائیل است. هدف این‌ها مبارزه با بیداری اسلامی و از بین بردن فرهنگ اسلامی است؛ آنها قصد دارند فرهنگ‌های منحط خودشان را در کشورهای اسلامی ترویج دهند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: قدرت‌های مدعی مبارزه با افراط‌گرایی دنبال حل مشکلات خاورمیانه نیستند، زیرا اینها از همان ابتدا این قدرت و امکان را داشتند که مشکلات و مسائل را از راه‌های سیاسی حل‌وفصل کنند. سازمان ملل و شورای امنیت، که ناتوانی خودشان را در حل مسائل خاورمیانه ثابت کردند، به‌خاطر نفوذ همین قدرت‌ها نتواسته‌اند موفق عمل کنند.
مولانا عبدالحمید از عموم مردم خواستند در قبال مشکلات تمام کشورهای اسلامی بی‌تفاوت نباشند و برای حل این مشکلات دست به دعا و تضرع بردارند.

منبع خبر:  www.abdolhamid.net

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی