نماینده سراوان در گفت‌وگو با فام‌نیوز:

نحوه دعوت از مولانا عبدالحمید به مراسم تحلیف بی‌حرمتی به جامعه اهل‌سنت بود

یک نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه دعوت از مولوی عبدالحمید برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم از بی حرمتی جامعه اهل سنت گلایه کرد و گفت که موضوع را از طریق هیات رئیسه و رئیس مجلس پیگیری خواهد کرد.

به گزارش دارالقرآن دات آر به نقل از سنی‌آنلاین، عبدالباسط درازهی در گفت‌وگو با “فام‌نیوز” اظهار کرد: من تا شب قبل از مراسم تحلیف در ماموریت خارجی حضور داشتم و در روز مراسم تحلیف در صحن علنی دیدم که جناب مولانا تشریف ندارند در حالی که خیلی از اقلیت‌های مذهبی در این مراسم حضور داشتند. موضوع را از دوستان نماینده پیگیری کردم و گفتند مولانا دعوت نشده اند، با اینکه در تهران حضور داشته‌اند.
وی افزود: ظاهرا در ساعات منتهی به آغاز مراسم تحلیف گفتند که می‌‌شود جایی را در محل جایگاه تماشاچیان مجلس برای ایشان در نظر گرفت، اما در جایگاه مهمانان امکان هماهنگی وجود ندارد. ما از این موضوع خیلی ناراحت شدیم چرا که در دوره‌های قبل علمای اهل سنت و شخص مولانا در جایگاه مهمانان و در جلوی جایگاه حضور داشتند و حضور ایشان در جایگاه مهمانان عادی درست نبوده و ایشان هم تمایلی به این موضوع نداشتند. آقای شریعتمداری گفتند که ایشان از طرف دولت دعوت شده‌اند، اما به هر حال میزبان مجلس بوده و کارها باید از طریق مجلس انجام می شد اگر هم دولت دعوت نمی‌کرد مجلس باید راسا ایشان را دعوت می‌کرد. بنابراین به نظر می‌رسد سهل انگاری از جانب مجلس بوده است.

نماینده مردم سراوان در مجلس یادآور شد: می‌گویند مجلس امامان جمعه را دعوت نکرده در حالی که مولوی عبدالحمید فراتر از یک امام جمعه است و فردی تاثیرگذار در جامعه ۱۷ میلیون نفری اهل سنت است که در انتخابات نقش مهمی داشته و مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رای ترغیب کرده است. لذا می‌طلبد که عزت و احترام ایشان رعایت شود و یا یک نفر به نمایندگی از جامعه اهل سنت به مراسم دعوت می‌شد که این اتفاق نیفتاده است. این در حالی است که یک فرد بی نام و نشان از یک کشوری که من به عنوان نماینده برای اولین بار نام او را در جلسه تحلیف یاد گرفتم، مهمان مراسم بوده است.

درازهی اضافه کرد: من به شدت از هیات رئیسه و رئیس مجلس گله دارم و موضوع را در جلسه فراکسیون امید هم مطرح کردم و در صحن علنی موضوع را هم مطرح خواهم کرد. امیدواریم این خطا تکرار نشود چرا که این اقدام بی‌حرمتی به ۱۷ میلیون نفر جامعه اهل‌سنت بوده و با توجه به دلخوری‌هایی که در فضای حقیقی و مجازی ایجاد کرده من به عنوان یک نماینده از تمام مردم ایران بویژه اهل سنت عذرخواهی می‌کنم.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی