کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی همچنان ادامه دارد و سازمان صلیب سرخ این کشور از کشف ۱۱ جسد تکه تکه شده طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه(۶ و ۷ اسفندماه) در شهر «بانگی» پایتخت این کشور خبر داد.

به گزارش مدرسه دارالقرآن سراوان به نقل از ایکنا، سازمان صلیب سرخ آفریقای مرکزی اعلام کرد: این سازمان روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جسد ۱۱ نفر در شهر «بانگی» پایتخت این کشور که اعضای بدن آنان تکه تکه شده بود، را جمع‌آوری کرد.

این سازمان افرود: کشتار این افراد در پی اقدامات خشونت‌آمیز در محله مسلمان‌نشین «بی کای ۴» در شهر «بانگی» صورت گرفته است.

سازمان صلیب سرخ آفریقای اعلام کرد: این سازمان، روز سه شنبه جسد ۹ کشته و روز چهارشنبه جسد ۲ نفر را جمع‌آوری کرد و در این دو روز همچنین، ۱۹ نفر زخمی شدند که این سازمان به آنان خدمات‌رسانی کرد.

یک مسئول کمیته صلیب سرخ آفریقای مرکزی که خواست نامش فاش نشود، گفت: بعضی از اجساد تکه تکه شده‌اند و روز سه‌شنبه در محله مسلمان نشین «بی کای ۵» روزی سیاه و تاریک بود.

این سازمان همچنین اعلام کرد: از آغاز ماه دسامبر تاکنون، در خشونت‌های بین شبه نظامیان مسیحی و مسلمانان در آفریقای مرکزی، ۱۲۴۰ نفر کشته شده‌اند.

این مسئول صلیب سرخ گفت: مجموع کشته‌ها بی شک بسیار بیشتر از این است، زیرا برخی از اجساد ناپدیدشده یا فوری به بستگان آنها تحویل شده است و از سوی دیگر، این آمار دربردارنده اعدام‌های انجام شده در استان‌ها نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی