صفحه ثبت نام اینترنتی طلاب مدرسه دارالقرآن سراوان | برای ورود کلیک کنید

سخنی با مدیران مدارس علوم دینی ؛ کلاسهای قرآن و حفظ، مهمترین بخش مدارس دینی

کلاس های قرآن و حفظ در مدارس علوم دینی از مهمترین بخش های هر حوزه علمیه هستند و عدم اهتمام کامل و عدم توجه لازم به کلاس های قرآن و حفظ در مدارس علوم دینی زیانبار است و آثار نا مطلوبی در مدارس و جامعه به جای می گذارد.

مدارسی که شعبه قرآن و حفظ فعالی دارند، ۹۰ در صد طلاب کلاسهای علوم دینی آنها از خود آنها تامین می شود و حتی باعث می شود طلابی را به مدارس دیگر معرفی کنند چون کلاس قرآن و حفظ هر مدرسه محل تربیت و تولید طلبه برای دوره های تحصیلی علوم دینی می باشد و معمولا این نوع مدارس در ده روز دوم شوال برنامه ثبت نام ، تقسیم دروس و تنظیم برنامه هفتگی به پایان رسیده و آماده شروع سال تحصیلی می شوند. در این مدارس معمولا مناسبترین حقوق ماهانه به اساتید قرآن و حفظ داده می شود وضمن استفاده از اساتید زبده و ماهر ، در نظم و مقررات درسی این بخش توجه خاص می شود و کلاس های قرآن و حفظ مجهز به امکانات رفاهی و کمک آموزشی می باشد و بهترین قسمت ساختمان نیز به این کلاسها تخصیص داده می شود.

در مقابل؛ در مدارسی که شعبه قرآن و حفظ آنها فعال نیست، هنگام ثبت نام منتظرند تا طلاب از مدارس دیگر برای ثبت نام مراجعه نمایند و به همین خاطر ثبت نام تا پایان شوال ادامه دارد وتقسیم کتب درسی و تنظیم برنامه هفتگی با تاخیر آخر شوال شروع میشوند و معمولا با کمبود طلبه علوم دینی مواجه هستند؛ حتی گاهی مجبورند از طلاب ضعیف ، تجدید و مردود شده مدارس دیگر بدون معرفی نامه معتبر ثبت نام نمایند تا کلاس علوم دینی تشکیل و دروس شروع شوند در این مدارس مشاهده میشود کلاس های قرآن و حفظ محقر و بی ارزش هستند و به آنها توجه خاص نمی شود و این شعبه که اساس و بنیان علمی و معنوی مدرسه می باشند دارای اساتید ضعیف و با کمترین حقوق ماهانه و بدون نظم وبرنامه و وسایل و امکانات لازم می باشند.

لذا شایسته است مدیران و ناظمین مدارس دینی و نیز اساتید محترم هر مدرسه در جلسات مشورتی مدیر و مدرسین که در آغاز سال تحصیلی جهت برنامه ریزی تشکیل میشود، به این مسئله بسیار مهم و اساسی مدارس توجه نمایند.
امیدواریم مدارس ما کلاسهای قرآن فعال با بهترین اساتید و برنامه های متنوع و بالاترین هزینه در این بخش داشته باشندو مدارس دینی در بخش قرآن و حفظ و نیز علوم دینی بیش از پیش رونق و موفقیت چشمگیر داشته باشند.

 

به قلم: (مولانا)اسحاق سپاهی [مدیریت محترم مدرسه دارالقرآن سراوان]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی